Татяна Дончева: ГЕРБ събра огромен финансов ресурс, щавейки бизнеса

08 януари 2021, 13:20 часа • 8591 | прочитания

ГЕРБ събра изключителен ресурс. Събра го, щавейки бизнеса в продължение на 15 години. Това е огромен финансов ресурс. Срещу него не може да се изправи някой, който с гуменки да се надбягва с допингиран състезател. Някои сме с гуменки, други са с леко по-добри обувки, но съотношението във финансовите възможности на ГЕРБ и останалите е драстично.

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство

Това заяви Татяна Дончева от "Движение 21" в предаването "Алтернативата".

По думите й поставянето на ключови лица на ключови позиции, които са готови да направят всичко, за да запазят мястото си, значително затруднява нещата.

Дончева обаче допълни: Който го е страх от мечки, да не ходи в гората.

Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство

Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)

Лидерът на движението загатна още, че "Отровното трио" и Мая Манолова може би ще се явят на предстоящите парламентарни избори с регистрацията на Мария Капон и нейната "Единна народна партия". Посочи още обаче, че разговорите продължават и няма нищо финализирано.

"Гражданското общество трябва да се опъне и да спре да усуква около въпроса има ли шанс. Без да се опита, не може да се спечели и тройка от тотото. По-малко трябва да се следят социологическите сондажи, защото е ясно, че всички са на практика вързани с ГЕРБ през финансирания, поръчки и прочее. Това в продължение на много избори е давало безотказен резултат. Хората си казват - за какво да гласувам за вас, като вие няма да влезете. Не се занимават с другото", коментира Дончева.

Лидерът на "Движение 21" допълни: Няма нужда да сработва робския чип. ГЕРБ са в ситуация, в която имат какво да губят и то не партийно. Те са в ситуация да губят персонално.

Напрежението между "Дондуков 1" и "Дондуков 2" Дончева разчете като нормално. Тя допълни още, че Радев ще трябва да направи усилия, за да получи подкрепа за втори мандат, тъй като от ДПС категорично заявиха, че няма да застанат зад него.

Още: Делян Пеевски пак спаси правителството (ВИДЕО)

Още: Защо не Канада в ЕС и кога Балканите ще са част от реформиран съюз: Идеи и срокове (ВИДЕО)

Още: Излезе запис на Сачева, в който обвинява ГЕРБ в рекет (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес