„Социалистите в страната подкрепят политическия курс на Корнелия Нинова и вътрешнопартийният вот го доказва“, отбеляза в „Тази сутрин“ депутатът от БСП Александър Симов пред btv.
Още: Започват дебатите по първия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"
Още: Хората на Доган ще крепят мнозинството до юни (ВИДЕО)
Финални резултати от вота в редиците на левицата няма, но до момента е ясно, че Нинова събира 81,5% от гласовете, докато Кирил Добрев е получил 14,9% подкрепа.
„Ако оставя настрани имената, за мен по-важната равносметка е това, че прекият избор в БСП работи и е желан от социалистите. Той беше утвърден и оттук нататък е незаменим. На три поредни заседания на 49-я конгрес бяха правени опити този пряк избор да бъде заменен. (…) БСП показа, че може да провежда по-честни избори, отколкото тези, които се правят в България като цяло“, коментира Симов.
Той беше категоричен, че в БСП няма разделение, а тезите в тази посока определи като „сбъркан медиен фокус и донякъде даже медийна халюцинация“: „Истината е, че разделението е в ръководството на БСП, в националния съвет. Надолу по партийните организации такова разделение няма и този резултат (на Нинова – бел. ред.) го демонстрира много ясно“.
Още: "Галъп": Всеки втори смята, че ще има предсрочни избори
Още: Николай Денков: Категорично няма да подкрепим вота на недоверие срещу правителството
Симов отхвърли критиките на евродепутата Елена Йончева за провеждането на вътрешнопартийния вот и думите ѝ, че хората не вярват, че Нинова се бори срещу корупцията с тезата, че битката на самата Йончева срещу корупцията би била невъзможна без Нинова.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: БСП: Прекратиха делото срещу Румен Овчаров за "Мини Бобов дол"
Още: "Продължаваме промяната" ще иска оставка, ако Митов замете скандала с ГДБОП