Народното събрание прие оставката на депутата от ГЕРБ Вежди Рашидов. До нея се стигна след скандално изказване на бившия министър на културата.
Още: Депутат от "Възраждане" е сред задържаните след протеста, двама са обгазени
Още: ДПС осъжда вандалските действия от симпатизанти на "Възраждане"
Припомняме, че по време на извънредното заседание, на което парламента се събра за да затегне наказанията за домашно насилие, депутатът заяви: "Има и сега закони. К‘во чешеме езици? Всички к**ви се събудиха да се сетят, че са били преди 15 години изнасилвани. Като с оня американския режисьор, където го направиха на маймуна". Дуите му бяха чути от всички, след като се оказа, че микрофоните са включени.
Последва остра реакция от ГЕРБ, като парламентарната група на партията се разграничи от изказването му и поиска от него да подаде оставка като председател на Комисията по култура и медии в Народното събрание и член на Изпълнителната комисия на ГЕРБ. Минути след искането им Рашидов се оттегли от двата поста, но остана депутат. "Вежди, прибирай се, ти си пиян": Поредна вечер на недоволство в столицата (СНИМКИ)
Гласуването
Още: Правителството осъди поругаването на сградата на Европейската комисия
Още: Кирил Петков и Николай Денков осъдиха вандалщината срещу сградата на ЕК в София
Решението за приемане на оставката на Рашидов беше взето със 103 гласа "за". Един депутат от партията на Слави Трифонов бе против, както и трима от "Възраждане". Останалите 27 гласували от "Възраждане се въздържаха, а БСП не участва в гласуването.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ГЕРБ: Категорично осъждаме действията на "Възраждане" и посегателството над сградата на ЕК в София
Още: Погром: Протестиращи от "Възраждане" запалиха вратата на представителството на ЕК (ВИДЕО)