По покана на Британското кралско семейство, с което българското Царско семейство има роднинска връзка, както и дългогодишни приятелски отношения, Царят присъства на държавното погребение на Кралица Елизабет II в Лондон, съобщиха от пресслужбата на бившия български премиер и монарх.
Още: Пеевски: Доган се опитва да обязди кабинета (ВИДЕО)
Още: Борисов плаши, че няма да се избират регулатори: Ето защо (ВИДЕО)
Снимка ПЦ на Симеон Сакскобургготски
Още: Кирил Петков: Кандидатите за регулаторите са все на Пеевски
Още: ГЕРБ номинира Симеон Дянков за председател на Фискалния съвет
Цар Симеон е чичо на Кралицата, а тя е пета братовчедка на неговите деца по линия на Кралица Виктория, омъжена за Принц Алберт Сакс-Кобург-Гота, чичо на Цар Фердинанд.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Макрон: Франция навлиза в нова ера, Европа трябва да увеличи военните си усилия
Снимка ПЦ на Симеон Сакскобургготски
На 18-ти септември 2022 г. Негово Величество се поклони пред тленните останки на Кралицата, които бяха изложени в Уестминстър хол. Вечерта на същия ден присъства на приема, който Крал Чарлз III даде в Бъкингамския дворец за представителите на кралските семейства и държавните глави, пристигнали в Лондон за погребението на Кралица Елизабет II. На 19-ти септември Царят присъства на службата в Уестминстърското абатство, заедно с представителите на кралските семейства на Швеция, Испания, Белгия, Дания, Княжество Лихтенщайн, Кралство Нидерландия, Гърция, Румъния, Сърбия и много други.
Още: След сигнал от "Възраждане": Енергийното министерство започва проверка в АЕЦ "Козлодуй"
Още: Експерт: 80% от законопроектите ни не отговарят на стандартите за качество