"Предстои анализ на необходимостта от изграждане на нови водни обекти, какъвто е язовир "Черни Осъм". Преценката за необходимостта от изграждането на нов язовир или друг начин за решаването на проблемите с водоснабдяването в тази територия, както и на територията на цялата страна, ще бъде направена от експерти и учени в областта, които ще подпомагат министерството при реализацията на политиката в отрасъла."
Още: Политолог: Българинът трайно се отчуждава от властта
Още: Съпругата на Асад подала молба за развод, не иска да стои в Русия
Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова в отговор на въпрос за проектирането и строителството на язовир "Черни Осъм"
По време на парламентарен контрол, народните представители Васил Антонов и Милко Недялков посочиха, че има недостиг на питейна вода в Плевенско и Ловешко и те са под постоянна заплаха от въвеждане на воден режим.
"В момента се разработва национален инвестиционен план за водоснабдяване и канализация. Планът ще е условие за отпускане на средства, предвидени за следващия програмен период по оперативните програми.
Още: Наталия Киселова: Има два варианта за правителство - около ГЕРБ и анти-ГЕРБ
Още: Асен Василев ще ръководи бюджетната комисия в парламента, правната е за ГЕРБ
Ще бъде основен документ, по който ще се планират и изпълняват инвестиции от други източници, в това число и предвиденият "Български ВиК холдинг", разясни Аврамова за решението на проблемите в национален мащаб.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кабинетът отпусна на полярниците 3.7 млн. лв., ще могат да се приберат от Антарктида
Още: В последното си заседание преди празниците кабинетът раздаде милиони
""Български ВиК холдинг" се създава, за да се постигне по-добра координация и контрол. За реализацията на всички инвестиционни проекти, които ще се изпълняват от холдинга, а това са големи инфраструктурни проекти в сферата на водоснабдяването и канализацията, ще се разчита на висококвалифицирани специалисти - хидроинженери, ВиК инженери, хидрогеолози, като се очаква и подкрепата на научните среди", допълни Петя Аврамова.
В рамките на холдинга се предвижда да бъде създадено и научно аналитично звено, което да подпомага работата в отрасъла при вземането на управленски решения.