Шалапатова обяви ще остане ли министър и след ротацията

07 февруари 2024, 09:20 часа • 1494 прочитания

Определящо за бъдещето й оставане в кабинета ще бъде работата, която е свършила през последните осем месеца. Така социалният министър Иванка Шалапатова отговори на въпроса при какво условие може да остане на поста и след ротацията на 6 март.

Още: Борислав Гуцанов: Няма как с даване на оръжие конфликтът в Украйна да бъде предотвратен

Още: Надежда Нейнски: Позицията ни за Украйна е отслабена от факта, че институциите имат различни позиции

ОЩЕ: Близо милиард за справяне с демографската криза, вижте какво финансират с тях

Запитана води ли вече разговори за запазване на поста, Шалапатова отговори: "В Министерски съвет разговорите са какво да направим повече оттук нататък. Как да работим заедно, защото всички политики са интегрирани. Аз не водя разговори с колегите дали от 6 март ще бъда тук. Наистина сме много фокусирани около целите ни".

Шалапатова сподели, че на три месеца издава доста аналитичен отчет за работата си и на премиера, и на вицепремиера. "Правя го без значение ротацията. Защото това е начинът, по който работя и държа винаги да има конкретни резултати от моята дейност, и по този начин решението ще бъде взето въз основа на факти", обясни тя.

Още: Иво Сиромахов: Надявам се от пепелта на сегашните жалки политици да се роди някой, който да прилича на Михаил Горбачов

Още: Проф. Палангурски за 3 март: Този празник не обединява нацията, веят се чужди знамена

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес