Интересно е отсъствието на Бойко Борисов и Делян Пеевски от пленарната залата при дебатите по вота на недоверие.
Още: Тестът на Кирил Петков е отрицателен за наркотици: Вярва ли му Делян Добрев?
Още: "Не говорим за коалиция": БСП с детайли как вървят дискусиите с ГЕРБ, ДБ и ИТН
Това каза пред БНР журналистката от "Капитал" Полина Паунова и изказа очакване да няма изненади при гласуването на вота.
Според нея този горещ картоф с енергетиката е от последното правителство на Борисов, "когато той в Брюксел говореше, че България ще се съобрази с всички изисквания на ЕС, но неговите министри публично говореха, че работата на ТЕЦ-овете ще продължи до 2050 г.".
Още: Дебатът по вота на недоверие: От "искате в Евразия" до "убивате енергетиката" (ВИДЕО)
Още: Киселова обяви кога се очаква приемането на "удължителния" бюджет
Още: Нова среща между ГЕРБ, ДБ, БСП и ИТН: Уточняват механизмите за вземане на решения (СНИМКИ)
По думите на Паунова единственият смисъл, който има внасянето на този вот на недоверие е "опит да се яхне тази игра с въглищата" и намиране на трибуна за предизборна кампания.
"Този вот е логичният завършек на тази игра. Протестиращите енергетици две седмици не могат да обяснят точно какво искат, защото аз не мога да разбера какво искат те, защото е ясно какво следва да се случи в сектора".
Още: Димитър Ганев: До средата на януари ще стане ясно дали ще има кабинет
Още: 35 години ДПС: Посланията след разцеплението (ВИДЕО)
Паунова коментира отношенията между партиите, които подкрепят кабинета "Денков-Габриел".
Още: Денков: Няма нужда да ни защитават ГЕРБ и ДПС (ВИДЕО)
Още: Евтим Милошев очерта най-големите проблеми пред зимния туризъм у нас
Още: Шенген не работи изцяло: Главчев видя проблеми на границата при Русе и нареди действия
"Интересна е не само ролята на ГЕРБ, но и на ДПС. За начинът, по който да бъде яхнато правителството - некоалиционно на ПП-ДБ и ГЕРБ, а от друга страна отривисто включват ДПС към въпросната сглобка - всички основания бяха в начина на формиране на този кабинет. А той беше пиарски - как ще изглежда, а не какво е. Затова не виждаме политическа коалиция, която би отредила ролите и отговорностите в това управление. Доста от скандалите стават именно заради тази неясното".
"ПП и ДБ дължат много отговори на обществото как Делян Пеевски стана светъл, видим и приемлив. И как от хора, които щяха да демонтират модела "Борисов и Пеевски", това управление трябва да обясни защо легитимира Пеевски. Той е все още санкциониран от САЩ за корупция (по глобалния закон "Магнитски"). Защо медиите допускат Пеевски да говори без никакъв въпрос към него? Но и ПП-ДБ къде са?", коментира още Полина Паунова.
Още: Осман Октай за модела "Пеевски": Детайли какъв е и как работи (ВИДЕО)