Бившият министър на културата Вежди Рашидов се извини след циничното си изказване относно жертвите на домашно насилие, което направи по време на почивката между гласуванията в Народното събрание.
Още: След 4-часова последна фаза в битката за главен архитект: Столичният кмет видя "добри идеи"
ОЩЕ: Вежди Рашидов разпали скандал с цинизъм за жертвите на домашно насилие (ВИДЕО)
"Има и сега закони. К'во чешеме езици? Всички к***и се събудиха да се сетят, че преди 15 години са изнасилвани. Като с оня американския режисьор, където го направха на маймуна", бяха думите на Рашидов относно гласуването на измененията в Закона за защита от домашно насилие заради случая с 18-годишното момиче в Стара Загора.
Рашидов помисли, че е изключил микрофона си, но всъщност репликите му се чуха ясно и предизвикаха остри реакции.
Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство
Извинението
Извинението на бившия председател на парламента бе разпространено от пресцентъра на ГЕРБ.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов
Още: Лена Бориславова обяви какво ще направи ПП-ДБ на вота на недоверие
"Извинявам се за изречените от мен думи днес по време на почивката на пленарното заседание. Давам си сметка, че използваният от мен език е недопустим, особено в настоящия дебат и момент. Още веднъж моля за извинение пред цялото българско общество и всички жертви на насилие", каза бившият министър и председател на парламента.