Приключват политическите консултации на президента с парламентарните партии, преди Румен Радев да връчи първия проучвателен мандат за съставяне на правителство.
Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии
Още: Манол Генов за думите на Делян Пеевски: Не се чувствам дисциплиниран, върша си работата
Днес държавният глава ще се срещне с представителите на последната политическа сила в парламента „Български възход”.
Досега Радев проведе консултации с представители на ГЕРБ-СДС, "Продължаваме промяната", ДПС, "Възраждане, БСП за България и "Демократична България".
По Конституцията президентът дава първия мандат на най-голямата партия – в случая ГЕРБ-СДС, а втория – на „Продължаваме Промяната”. Третият се дава на парламентарна група по избор на президента. Радев вече заяви, че ако се стигне до там неговата цел е третият мандат да се връчи чак след Нова година, за да може извънредните избори да бъдат най-рано през март.
Още: Призив от Елена Поптодорова: Трябва да изпратим контингент от мироопазващи сили в Украйна
ОЩЕ: Радев връчва третия мандат след Нова година, за да има евентуални избори през март
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Управляващите продължават да бързат с назначенията в регулаторите
Още: Шефът на БНБ предложи на парламента отново Радослав Миленков за подуправител