Здравеопазването, особено детското, трябва да се развива като държавен приоритет, а не като нечий бизнес. С тази позиция излезе президентът Румен Радев по повод вчерашното решение на служебното правителство да одобри създаването на частна детска болница в София. ОЩЕ: Димитър Главчев: Финансирането за държавната детска болница е осигурено
Още: Кирил Петков и Николай Денков осъдиха вандалщината срещу сградата на ЕК в София
Още: ГЕРБ: Категорично осъждаме действията на "Възраждане" и посегателството над сградата на ЕК в София
Държавният глава призова правителството да преосмисли взетото решение, а народните представители да упражнят контрола върху действията на изпълнителната власт, за който поеха отговорност.
ОЩЕ: Йотова критикува и частната детска болница, и промените в хазарта
"С конституционните промени политическите партии и парламентът поставиха служебните правителства под свой контрол, но няма никакви признаци да го изпълняват", посочва президентът. По думите му институциите са длъжни да отчитат недъзите на обществените системи и да ги коригират, а не да ги легитимират и задълбочават със собствените си решения.
Още: Погром: Протестиращи от "Възраждане" запалиха вратата на представителството на ЕК (ВИДЕО)
Още: Хекимян: "Опълченска" е бухалката, която Борис Бонев и Васил Терзиев размахват над софиянци
ОЩЕ: Да има частна детска болница вбеси Фондация "Даная": Ще съдят държавата
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как коалицията ще остане единна и ще управлява? Анализ на депутат на Доган
Още: Явор Божанков посочи грешките на ПП-ДБ и кои са министри на Борисов