Проучване: Българите не искат оставка на кабинета, за 60% скандалите във властта са им важни (СНИМКИ)

13 февруари 2024, 21:13 часа • 2920 | прочитания

Скандалите във властта и в "сглобката" са безкрайни и дори застъпващи се, но това очевидно не изморява българите.

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство

Това показват данните на национално представително проучване на "Галъп интернешънъл" за предаването "Референдум" на Българската национална телевизия, излъчено на 13 февруари 2024 г.

Още: Българите нямат идея какви са конституционните промени, ротацията не ги интересува

Според социологческата картина 61% от гражданите скандалите във властта са им важни и ги следят активно. На този фон 21% ги оценяват по-скоро като маловажни. Едва 1/5 от българите или точно 18% не ги следя в достатъчна степен.

Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство

Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)

Кой да бъде външен министър?

Според участниците в проучването 64% са на мнение, че външният министър трябва да бъде посочен от ГЕРБ-СДС. Тройно по-малко са тези, които предпочитат поста да бъде зает от номинация на "Продължаваме промяната - Демократична България" - 23%. За общо 13% темата не представлява особен интерес:

Още: Задава се нов вот на недоверие след Великден: Може да бъде и за неизмитите ръце (ВИДЕО)

Още: Пеевски за неуспеха на вота на недоверие: Така ще бъде (ВИДЕО)

Още: Повече от половината българи се страхуват от употреба на ядрено оръжие: Проучване

Безалтернативен ли е кабинета?

На фона на редица мнения на анализатори и публични говорители, че кабинетът е безалтернативен, българите действително все пак по-скоро не мислят за оставката на правителството - поне за 41% от респондентите. Приблизително такъв е и процента на тези с обратното мнение - за 34% по-скоро е време за оставка. Общо 24% са тези, които се колебаят.

Още: Делян Пеевски пак спаси правителството (ВИДЕО)

Още: Защо не Канада в ЕС и кога Балканите ще са част от реформиран съюз: Идеи и срокове (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Илиев
Ивайло Илиев Отговорен редактор
Новините днес