След кратка почивка участниците в разговорите за съставяне на коалиционно правителство преминаха към съставяне на списъци с идеите, по които нямат спорове и тези, по които имат, които предстои да се обсъдят допълнително от експертите.
Още: Доганистите зоват за оставки: Разградски кметове минаха към Пеевски (СНИМКА)
Още: Първият български изтребител F-16 кацна на родна земя (ВИДЕО)
Всички партии се съгласиха да продължат помощите за бизнеса заради пандемията с програми като тази, известна като 60/40.
Съгласие има и по това, че в администрацията занапред никой не трябва да бъде назначен без конкурс. Кирил Петков отбеляза, че в общия случай администрацията е качествена, но е много важно кой я ръководи.
Реформата в управлението на държавните фирми също получи подкрепа от всички като остана дискусионен въпросът дали непременно трябва някакъв дял в тях веднага да се приватизира или първо да "започнат да работят както трябва", по думите на Кирил Петков, цитиран от Дневник. Самият той посочи от опита си, че е въпрос не толкова на това кой е собственик, а дали се справя добре като такъв.
Още: Йотова посочи трите важни въпроса пред кабинета Желязков: Какви ще са позициите ни?
Още: България видя "нови рискове" - променя програмата за инвестиции в отбраната
Сред общите идеи на участниците в разговорите е развитие на иновациите както и подпомагане на малките фирми.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Срещу потенциални агресори": Купуваме боеприпаси за многофункционалните патрулни кораби
Още: България - в ЕС или с Русия: Дебат като народна песен за вота на недоверие
В допълнение на вече предложените идеи Калина Константинова от "Продължаваме промяната" изреди няколко от идеите на формацията в сектор "Икономика", сред които е тази Министерството на икономиката да стане и на иновациите, така че да има координираща роля в този сегмент.
В допълнение се предлага и създаването на борд за иновации съвместно с министерствата на културата и на образованието не само за координация, но за да може да се включат и бизнес лидери от чужбина и да се изгради дългосрочна визия, която да не зависи от моментното управление в което и да е от тези ведомства.
Предлага се още да има стимули за университетите да работят заедно с бизнеса отново с цел насърчаване на иновациите.
Още: "Не можем да имаме външна политика, докато ...": Из бисерите на „Величие“ за вота на недоверие
Още: "Няма за цел да упрекне правителството": За Желязков зад вота на недоверие стоят други идеи
За формацията е важно и индустриалните паркове в бъдеще да се изграждат на базата на заявен интерес от инвеститори, а също и съществуващи летища в комбинация с безмитни зони да се използват за развитие на карготерминали.
Предлага се идеята търговските вериги да си сътрудничат така че да изнасят навън български продукти.
Сред важните акценти за формацията е и утвърждаването на България като финансов хъб чрез откриване на финансови центрове на международни компании, за да може страната да се възползва максимално от ниските данъци.