Правителството с редовно заседание от само 4 точки в дневния ред

02 януари 2019, 07:14 часа • 1301 | прочитания

Явно водено от максимата, че веднага след Нова година се работи по-трудно, на днешното си редовно заседание правителството ще има за обсъждане само 4 точки.

Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС

Още: Цветелина Пенева: Решението на КС е заради многобройните нарушения, говорим да подправяне на бюлетини

Точка номер 2 обаче е особено интересна. На пръв поглед тя е формална - кабинетът трябва да одобри резултатите от участието на България в заседанието на Съвета на Европейския съюз по транспорт, телекомуникации и енергетика, формати "транспорт" и "телекомуникации", проведено в Брюксел на 3 и 4 декември. Точно на това заседание Съветът окончателно одобри новите енергийни цели на ЕС - до 2030 година, като транспортният министър Росен Желязков гласува със "за". До 2030 година ЕС трябва потребява от ВЕИ 32% от електроенергията си, а енергийната ефективност да е поне 32.5%, но е интересно как ще реагират синдикатите предвид перманентно повдигания въпрос за въглищната индустрия.

Очаква се по време на заседанието министрите да приемат и проект на решение за изменение на решение № 343 на Министерския съвет от 2008 г. за създаване на Комисия по прозрачност по Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина и определяне на нейния състав.

С друго решение Министерски съвет ще одобри резултатите от участието на България в заседанието на Съвета на ЕС по заетост, социална политика, здравеопазване и потребителски въпроси, формат "Заетост и социална политика", както и отчет относно участието на страната в заседанието на Съвета по икономически и финансови въпроси ЕКОФИН.

Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент

Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес