ПП-ДБ и ГЕРБ не се разбраха за коалиционно споразумение, а да си говорят

27 юни 2023, 19:50 часа • 1458 | прочитания

Лидерите на "Продължаваме промяната - Демократична България" се събраха в парламента за среща с представители на ГЕРБ. За нея пристигна и премиерът Николай Денков.

Още: "Величие" като "черен лебед" и какво става, ако се броят повторно бюлетини: Анализ на Даниел Стефанов (ВИДЕО)

Още: Нов депутат от "Величие" с изцепка: "Може да станем новите деребеи"

На нея те са се събрали, че всяка седмица във вторник лидерите двете коалиции ще имат среща заедно с премиера и вицепремиера Мария Габриел.

"Ако имаме този тип регулярна комуникация, шансът да излезем извън контрол на ситуацията е много по-малък", обясни съпредседателят на ПП Кирил Петков. Още: Борисов хвърли бомбата: какво може да се случи оттук нататък

Той не спомена нищо за подписване на споразумение. Така изглежда, че въпросът за уреждането на конфликта между двете фракции остава висящ.

Още: Денков: ГЕРБ не са загубили мнозинството си, а легализират подкрепата от Пеевски (ВИДЕО)

Още: Кой какво клати? Атанас Атанасов напомни на Борисов крилата фраза от Тодор Живков

Припомняме, че лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов настоява за коалиционно споразумение между първите две политически сили, а от ПП-ДБ - механизъм, по който да се реализира реформаторско управление.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес