Последен ден политическите формации да се отчетат пред Сметната палата

06 декември 2024, 06:26 часа • 507 | прочитания

До днес (6 декември) включително участниците в предсрочния парламентарен вот на 27 октомври трябва да подадат отчетите си пред Сметната палата, припомнят от палатата.

Още: Антон Кутев: В световен план демокрацията започва да отстъпва

Още: След 4-часова последна фаза в битката за главен архитект: Столичният кмет видя "добри идеи"

Срокът за представяне на отчетите е 30 работни дни след изборния ден съгласно Изборния кодекс.

ОЩЕ: Отличници: Всички партии са подали отчети за изборите в Сметната палата

В последните избори взеха участие 19 партии, 9 коалиции и един инициативен комитет. До 6 декември само 17 партии и коалиции са подали отчетите си.

Още: Ново начало и за ДСБ: Откриха нова структура на партията в Бургас, след като Пеевски проби старата им (СНИМКИ)

Още: Разцепление в ДПС-ДПС по оста Чакъров - Кючюк. Сигнали за трансфери към Пеевски и протекции за кметове

Отчетите трябва да се изпратят на хартиен и електронен носител, придружен с извлечение от банковата сметка. Задължително е да се приложат и декларациите за произход на дарените средства, както и на предоставените средства от кандидат или член на инициативен комитет, когато са в размер над една минимална работна заплата.

Санкциите при нарушения са между 2 000 и 10 000 лева.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес