Политико: Изгонването на руските дипломати от София е безпрецедентна решителна стъпка срещу Кремъл

29 юни 2022, 10:39 часа • 4305 | прочитания

Отиващият си български министър-председател Кирил Петков обяви във вторник експулсирането на 70 руски дипломати - много от които шпиони, използващи дипломатическо прикритие за намеса във вътрешните работи на балканската държава, съобщава „Политико”.

Още: Андрей Райчев: 8 партии са в смъртна схватка. Май идват избори

Още: "Величие" като "черен лебед" и какво става, ако се броят повторно бюлетини: Анализ на Даниел Стефанов (ВИДЕО)

Този ход е безпрецедентно решителна стъпка срещу Кремъл в страна, в която връзките с Москва са дълбоки, коментира изданието.

Петков, който се опита да начертае необичайно пронатовски и трансатлантически курс след нахлуването в Украйна, се оплака, че руснаците - заедно със самата българска мафия, понякога свързана с Москва, са помогнали за свалянето му при вота на недоверие миналата седмица.

"В неделя очакваме пълен самолет със 70 места, който да отпътува обратно за Москва", каза той пред телевизионни репортери в София.

Още: Нов депутат от "Величие" с изцепка: "Може да станем новите деребеи"

Още: Денков: ГЕРБ не са загубили мнозинството си, а легализират подкрепата от Пеевски (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес