Политическо жертвоприношение

31 октомври 2014, 15:37 часа • 26187 | прочитания

Политическата схватка за съставянето на ново правителство е изключително ожесточена.

Още: Ново начало и за ДСБ: Откриха нова структура на партията в Бургас, след като Пеевски проби старата им (СНИМКИ)

Още: Разцепление в ДПС-ДПС по оста Чакъров - Кючюк. Сигнали за трансфери към Пеевски и протекции за кметове

Главната грижа на основните играчи е на останат невредими, защото вероятността този, който поеме отговорност, да се превърне в храна за акулите, е огромна.

Така всички парламентарно представени партии, включително сочените първоначално за кандидат-участници в новото правителство - Реформаторския блок и Патриотичния фронт, избраха една и съща тактика - да притиснат ГЕРБ в ъгъла и да стоварят върху него цялата отговорност.

Партиите в новия български парламент, без оглед на ориентацията си и заявените приоритети, демонстрираха абсолютна готовност да принесат ГЕРБ в жертва на българската политическа нестабилност.

Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство

Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов

Дали обаче, както си мислят, по този начин ще останат цели и сухи, предстои да видим.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес