Съпредседателят ДПС Делян Пеевски предлага за български еврокомисар Искра Михайлова. Това съобщават от пресцентъра на формацията.
Още: Георг Георгиев се срещна с израелския си колега на Мюнхенската конференция
Още: Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж за председател на БСП
В мотивите на предложението се посочва, че Михайлова е авторитет с доказан евроатлантически профил, с дългогодишен опит както в Европейския парламент, така и в изпълнителната и законодателната власт в България. Още: "Захариева няма да е еврокомисарят на ГЕРБ, Борисов има друг в ръкава си": Ген. Атанасов с твърдения
По-рано днес премиерът Димитър Главчев поиска от партиите в парламента да номинират кандидати за български еврокомисар до четвъртък. В петък изтича определеният от председателя на Европейската комисия Урсула Фон дер Лайен краен срок за номиниране. Още: Главчев постави срок на партиите до кога да пратят номинации за еврокомисар
Още: Делегатите на Конгреса на БСП гласуват за председател и национални органи на партията
Още: Прекият избор на председател на БСП отиде в историята
Вече са ясни две кандидатури. Депутатът и бивш министър Екатерина Захариева ще бъде номинирана от ГЕРБ, а "Има такъв народ" предлагат Велислава Петрова, бивш заместник-министър на външните работи.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!