Парламентът събра кворум, заместникът на Велков от БСП положи клетва

20 март 2019, 09:40 часа • 1115 | прочитания

С кворум от 125 народни представители започна пленарното заседание. Необходимите за кворума са 121 народни представители.

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство

Заместник-председателят на БСП Драгомир Стойнев също влезе в пленарна зала, въпреки че пета седмица от левицата не участват в пленарните заседания.

Влизането на Стойнев е изключение и е по повод избора на ново ръководство на ЦИК, който е част от програмата на депутатите.

Междувременно Георги Вергиев положи клетва като депутат от парламентарната група на „БСП за България“.

Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство

Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)

Той влиза в парламента от Тринадесети избирателен район - Пазарджик, след като депутатите прекратиха пълномощията на Славчо Велков като народен представител от левицата.

Като причина за оставката си Велков изтъкна здравословни причини и нуждата продължително лечение и възстановяване.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес