Вицепремиер и четирима министри ще участват в традиционния за края на работната седмица контрол в Народното събрание, предаде БГНЕС.
Още: Кирил Петков към Пеевски: Реално ставаш г-н Никой на световната сцена!
Още: Партията на Макрон изключва групата на Пеевски от редиците си в Европарламента
Екатерина Захариева ще се включи в контрола заради само един въпрос, касаещ ГКПП Трекляно - село Извор. Трекляно е най-малката община в България. Селото се намира в близост до границата със Сърбия - само на 40 км северно от Кюстендил, и на 39 км южно от Трън, и на 100 км западно от София.
Втора на парламентарната трибуна ще се качи регионалният министър Петя Аврамова, към която има общо пет въпроса. Веднага след нея, вътрешният министър Младен Маринов ще отговаря на въпросите на народните представители. Един от тях с свързан с депонирането на отпадъци в Плевен, внесени от Италия.
Миналия месец десетки контейнери с италиански боклук на фирма "Блацион" бяха открити на пристанищата във Варна и в Бургас. Според изявленията на прокуратурата боклукът е бил предназначен за фирма в Плевен, а Горан Ангелов твърди, че той е трябвало да отиде в ТЕЦ „Бобов дол”. Ангелов доскоро беше директор на най-голямото депо в Скопие, но след избухването на този скандал той беше уволнен. В Плевен бяха открити 9 хиляди тона бали с отпадъци от Италия, складирани през последните 3 години – официално за рециклиране, но според експертите стават само за горене.
Четвърти на трибуната ще се министърът на културата Боил Банов, към когото има два въпроса. Единият от тях е относно създаването на музей на големия български скулптор Андрей Николов. Боил Банов ще отговори и на питане относно средства за реновирането на къщата-музей "Иван Вазов" в Сопот.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пеевски: Вече няма почетен председател на ДПС
Още: Илхан Кючюк: Пеевски посяга на партията ДПС и на гражданското общество
Последна отговори на депутатски въпроси ще дава Десислава Танева, министър на земеделието, храните и горите. Тя ще отговаря на въпрос относно състоянието на язовир "Тича", като питането е свързано с количеството вода там - защото към 31 януари е отчетено намаление с 20 000 кубика т.е. в язовира има малко над 168 млн. кубика, при месечен разход 3,2 млн. кубика, 2,3 млн. кубика от които са за осигуряване на питейна вода в Шумен и Велики Преслав, а още 700 000 - за Търговище. Преди няколко дни, заради малкия обем в язовир "Тича" и за обезпечаване подаването на води, от екоминистерството посъветваха ВиК Шумен и ВиК Търговище да предприемат действия за рехабилитация и включване на алтернативни източници.