Параолимпиецът Михаил Христов също напуска парламентарната група на БСП

28 октомври 2020, 10:19 часа • 3455 | прочитания

Още един депутат напуска парламентарната група на БСП - това е параолимпиецът Михаил Христов. Така отцепниците от групата на социалистите само за един месец стават 8.

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство

"Подадох си заявлението, решението ми е лично и не е продиктувано от никакви фактори. Когато има противоречия в отношенията в една група, понякога се налагат и такива действия", обяснява Христов пред "24 часа".

Той допълни, че става въпрос освен за неразбирателство, и за недоверие във вземането на решения.

Христов обаче също остава независим депутат.

Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство

Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)

"Не искам да ме причисляват към никого, това е мое решение, въпреки че симпатизирам на някои от колегите", отговори той на въпрос дали ще се присъедини към напусналите групата свои колеги, които се наричат "Прогресивни социалисти".

Когато през 2017 г. параолимпиецът - трикратен световен шампион на скок дължина, влезе в групата на БСП от гражданската квота, заяви, че има цели и решения, които се постигат единствено през политиката.

В края на септември групата на БСП напуснаха първите шестима народни представители - Красимир Янков, Валери Жаблянов, Лало Кирилов, Николай Иванов, Димитър Стоянов и Георги Андреев. Всички, с изключение на Жаблянов, напуснаха и партията. Миналата седмица към тях се присъедини и Чавдар Велинов.

А от началото на мандата групата на левицата напуснаха и двама от коалиционните партньори - Спас Панчев от земеделците и лидерът на комунистите Александър Паунов. Така общо тя намаля с 10 души.

Още: Делян Пеевски пак спаси правителството (ВИДЕО)

Още: Защо не Канада в ЕС и кога Балканите ще са част от реформиран съюз: Идеи и срокове (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес