Министърът на външните работи ще подпише Споразумението с правителството на Султаната Оман за взаимно освобождаване от изискванията за притежаване на визи за краткосрочно пребиваване на притежателите на дипломатически, специални и служебни паспорти.
Още: Външно: Недоумяваме как Мицкоски манипулира и лъже
Още: Тошко Йорданов: По-честно беше да касират изборите и да проведат нови
Новината съобщават от пресслужбата на служебното правителство след края на днешното правителствено заседание.
С постановлението се измени решението по т. 15 от Протокол № 27 от заседанието на Министерския съвет на 28 юни 2016 г. за одобряване проект на Споразумение между българското правителство и правителството на Султаната Оман за взаимно освобождаване от изискванията за притежаване на визи за краткосрочно пребиваване на притежателите на дипломатически, специални и служебни паспорти, и упълномощи министъра на външните работи да подпише Споразумението от българска страна.
Още: САЩ ще обявят решение за премахването на визите за румънците
Още: Борисов е доволен от срещата в Джеда: Призовавам лидерите да оправдаят очакванията на света
Още: Двоен удар по Кирил Петков, остана без имунитет по второ обвинение
С премахването на визовите изисквания за притежателите на гореизброените видове паспорти ще бъде даден тласък за активизиране на политическия диалог и бизнес контактите между двете държави.
Очакванията са Споразумението да доведе до увеличаване възможностите за омански инвестиции във важни за българската икономика сектори и проекти, както и за навлизането на български фирми на оманския пазар.
Още: МВР: Няма основания да провеждаме разследване за липсващи бюлетини
Още: Преговаряме за природен газ с Оман