Николай Хаджигенов с нови разкрития за полицейско насилие от протестите миналата година

19 август 2021, 07:10 часа • 4688 | прочитания

Тази снимка показахме днес в комисията момчето е на 18г. с размери 160см на 59кг. Изтръгнали са му лещите от очите носи 7 диоптъра и са го размазали от бой. Прокурaтурата е прекратила преписката, поради липса на престъпление. 

Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС

Още: Цветелина Пенева: Решението на КС е заради многобройните нарушения, говорим да подправяне на бюлетини

Това е споделил във фейсбук адвокат Николай Хаджигенов.  Вчера стана ясно, че във Временната комисия за полицейско насилие са постъпили два нови случая на  полицейско насилие.

Първият сигнал е подаден от Даниел Павлов, който твърди, че е бил нападнат от униформени. Един от полицаите бръкнал в очите му и извадил лещите му.

Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент

Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори

Вторият сигнал е от 18-годишен младеж, който пише, че върху него е бил изпразнен цял флакон с лют спрей. И двата сигнала са за 2 септември 2020 г.

Двамата пострадали ще бъдат извикани и изслушани в комисията, каза Хаджигенов. От Министерството на здравеопазването ще бъде изискан списък с позволените за използване спрейове от полицията.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес