Премиерът Николай Денков пристигна в Израел. Той се приземи на летище “Бен Гурион” в Тел Авив с военен самолет на българските военновъздушни сили. Във водената от акад. Денков делегация участва и вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел.
Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии
Още: Манол Генов за думите на Делян Пеевски: Не се чувствам дисциплиниран, върша си работата
ОЩЕ: Нетаняху обяви условието за прекратяване на огъня в Газа
В Йерусалим министър-председателят ни ще проведе среща с израелския си колега Бенямин Нетаняху.
Още: Призив от Елена Поптодорова: Трябва да изпратим контингент от мироопазващи сили в Украйна
Българският премиер ще се срещне още с президента на Израел Исак Херцог, с министъра на външните работи на Израел, Ели Коен, както с роднините на хора, които са били отвлечени в Газа.
Всичко за войната в Израел на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Управляващите продължават да бързат с назначенията в регулаторите
Още: Шефът на БНБ предложи на парламента отново Радослав Миленков за подуправител
На летището в Тел Авив Николай Денков беше посрещнат от Еял Ноар, директор на департамента за Южна Европа в израелското МВнР, и Гил Хаскел - директор на държавния протокол.
Посещението на Денков е на фона на ескалиращото напрежение между Израел и "Хамас" след жестоките нападения на терористичната групировка над евреите на 7 октомври.