На срещата на Борисов с камбоджанския премиер: Микрофонът отказа (ВИДЕО)

16 октомври 2019, 12:46 часа • 1447 | прочитания

Лек гаф беляза пресконференцията на българския премиер Бойко Борисов и камбоджанския му колега Хун Сен в Министерския съвет.

Още: Хората на Доган ще крепят мнозинството до юни (ВИДЕО)

Още: "Галъп": Всеки втори смята, че ще има предсрочни избори

Оказа се, че когато Борисов тръгна да говори, озвучителната система не сработи както трябва. Тествайте ги тези системи, толкова хора работите там, разсърди се лидерът на ГЕРБ.

Впоследствие Хун Сен обяви, че е подписано споразумение за развитие на отношенията между двете страни. Той каза, че с Борисов са обсъдили редица аспекти на отношенията между ЕС и Съюза на югоизточните азиатски нации (ASEAN), като го покани догодина през есента да гостува в Камбоджа за срещата между Азия и Европа.

Още: Николай Денков: Категорично няма да подкрепим вота на недоверие срещу правителството

Още: БСП: Прекратиха делото срещу Румен Овчаров за "Мини Бобов дол"

Борисов пък заяви, че Камбоджа ще възстанови посолството си в София, а България ще стори същото, ако има резултатите от това, което днес е говорил със Сен. Като най-важно премиерът видя действащо споразумение за защита на инвестициите.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес