По никакъв начин не съм бил въвлечен в отписването на Кирил Петков от управителните органите на "Да запазим Корал". За самото сдружение съм работил по други казуси преди това, но конкретно по този не съм участвал по никакъв начин. Това каза депутатът от ПП-ДБ Никола Минчев пред БНР, след като беше замесен в казуса "Да запазим Корал".
По-рано председателят на сдружението Атанас Русев, чийто подпис по думите му е подправен, заяви, че в казуса е замесен именно бившият парламентарен шеф Никола Минчев.
ОЩЕ: “Ченгеджийки номер“: Кирил Петков с първи коментар за фалшифицирането на документи
Журналистическо разследване на сайта "Биволъ" твърди, че Кирил Петков е влязъл във властта като министър на икономиката в служебно правителство в нарушение на закона. Според изнесените данни подписите под документ, уверяващ, че той вече не е член на ръководството на неправителствената организация "Да запазим Корал", са фалшифицирани от адвокат Лена Бориславова. По случая ДАНС е сезирала прокуратурата, а МВР води разследване.
Във Facebook страницата си Кирил Петков написа днес, че е познавал Атанас Русев като кайтист и активист на каузата на плаж Корал, но разбрал, че той има друго лице през 22-ра година.
ОЩЕ: "Ядоса се, че съм дал Пашата на прокуратурата": Кирил Петков за председателя на "Да запазим Корал"
Тогава като премиер заедно с Лена Бориславова предал списък от 19 лица на тогавашния главен прокурор, в който фигурирал и Румен Николов-Пашата – "един от водещите фигури на СИК и приятел и съдружник в много начинания на Бойко Борисов", твърди Петков.
В същия ден Русев му звъннал ядосан и му казал, че не е трябвало да слага Пашата в този списък. Петков му отговорил, че е станал премиер, за да промени дълбоката държава и точно този човек трябвало да бъде разследван. Русев му затворил телефона, а после се обадил на бащата на Кирил Петков и също му крещял.
Прокуратурата проверява за документни престъпления по казуса с "Да запазим Корал". ОЩЕ: Прокуратурата реагира с 8 месеца закъснение по скандала с Кирил Петков и "Да запазим Корал"