Миков оглавява групата на БСП

26 октомври 2014, 17:35 часа • 19349 | прочитания

Михаил Миков ще бъде председател на ПГ на "БСП лява България". Това обяви след пленума на партията говорителят на Изпълнителното бюро на БСП Атанас Мерджанов. Заместник-председатели ще бъдат Ангел Найденов, Корнелия Нинова и Атанас Мерджанов, а секретари - Жельо Бойчев, Кристиан Вигенин и Чавдар Георгиев.

Още: Ново начало и за ДСБ: Откриха нова структура на партията в Бургас, след като Пеевски проби старата им (СНИМКИ)

Още: Разцепление в ДПС-ДПС по оста Чакъров - Кючюк. Сигнали за трансфери към Пеевски и протекции за кметове

Той каза още, че БСП няма да участва с кандидатура за председател на Народното събрание, тъй като това е право на ГЕРБ. По думите му отказът е по-скоро проява на осъзнаване на невъзможността по такъв начин да бъде осъществена бленуваната широка коалиция, която не надвишава числото 123.

БСП се отнася изключително отговорно към създалата се ситуация и отговаря изключително конструктивно, каза още Мерджанов и подчерта, че след днешната лидерска среща ще продължат да участват във всякакви формации за разговори, но остават в опозиция в 43-тия парламент.

Според Мерджанов изказванията, че от Брюксел се оказва натиск за съставяне на широка коалиция, се преекспонират.

Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство

Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов

Ние сме самостоятелна държава и преди всички отчитането на националните особености, са водещи. Ако за другите не важи, в БСП важи в най-голяма степен, посочи той.

Опозиция с 39 представители не ни дава основание да претендираме дори за правителство, ако ни бъде връчен мандата, каза още Мерджанов.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес