Водачът на листата на ГЕРБ и СДС Мария Габриел посети водеща фирма за производство на метални конструкции. Тя разговаря с ръководството на предприятието и работниците за възможностите, предоставяни от ЕС за внедряване на иновации, конкурентоспособността и подобряване на цифровите умения на работниците, съобщиха от ГЕРБ.
Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии
Още: Манол Генов за думите на Делян Пеевски: Не се чувствам дисциплиниран, върша си работата
Мария Габриел подчерта, че в модерното производство виждаме на практика важността на цифровите умения. „Именно това е Европа, която трябва да продължим да отстояваме. Да насърчаваме компаниите в България да инвестират в дигитални технологии. Поради тази причина съм предложила новата програма „Цифрова Европа“. По нея предвиждаме 2 милиарда евро да бъдат насочени за сферата на киберсигурността, 700 милиона от са предвидени за обучение за високи цифрови умения, а 2,5 милиона евро ще са за развитие на изкуствен интелект. Това е важно за бизнеса, за икономически растеж и конкурентоспособност чрез използване и внедряване на цифрови технологии, каза Мария Габриел.
Тя добави, че за предприятията са важни и цифровите иновационни хъбове, с които те ще могат да тестват нови бизнес идеи, да черпят ноу-хау, да помогнат на своите служители да придобият още умения и квалификации. Тези хъбове ще подпомагат фирмите в цифровата им трансформация, добави Мария Габриел.
Управителят на фирмата Кирил Благоев коментира, че повече от 7 години се изпoлзват максимално възможностите, които дава Европа, чрез различни програми на съюза насочени към модернизацията и конкурентоспособността на бизнеса.
Още: Призив от Елена Поптодорова: Трябва да изпратим контингент от мироопазващи сили в Украйна
Направените европейски инвестиции в производството са за около 2.5 млн. евро. Продължават да се търсят начини чрез средства от Европа с помощ към бизнеса, които ще дадат още по-голям тласък на родното производство.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Управляващите продължават да бързат с назначенията в регулаторите
Още: Шефът на БНБ предложи на парламента отново Радослав Миленков за подуправител
„Именно тази солидарност е от изключителна голяма помощ за бизнеса и всеки, който твърди обратното греши. Основните програми са насочени към автоматизация на производството, за да може то да има по-голяма добавена стойност.
В срещата участваха общински съветници от ГЕРБ, районни кметове, представители на структурата на партията и на Предприемачи ГЕРБ.