„Трябва да се демонтира категорично паметникът на Съветската армия. За това има две решения на Столичния общински съвет. Ясно е защо се реже, защото така е качван. Тези елементи трябва да са между 4 и 5 тона, защото 100 тона е кранът. Той не може да вдига елементи по-тежки от 5 тона, без да застраши хората отдолу. По-голям кран в България няма“, заяви в предаването "Лице в лице" по БТВ депутатът от ПП-ДБ Манол Пейков.
Още: ДПС на Пеевски провежда извънредна национална конференция в НДК
Още: Ваня Григорова: Всичко в държавния бюджет е кодирано
Той даде пример с паметниците на „Света София“ и „Цар Освободител“, които са били качвани също на части. Правят се заварки, след като се качат елементите и се почистват, поясни депутатът.
Още: Манол Пейков: Страх ме е, че в Пловдив се готвят тъмни сделки като от миналото (ВИДЕО)
За мен ролята на паметника в социалистическото изкуство е пълната доминация на една власт на хората. В Пловдив паметникът на Альоша се вижда чак от Пазарджик. Присъствието му е чудовищно. Идеята на това изкуство е то да действа на подсъзнанието още от детска възраст. Така то се превръща в част от живота ти, в сантимент, каза Пейков.
Още: Кога ще се разглежда проектобюджетът на страната след Нова година?
Още: Президентът Румен Радев осъди атаката в Магдебург
Проваленото заседание на парламента
Пейков коментира и проваленото заседание на парламента днес. „Поведението на "Възраждане" е изключително разрушително, но те много добре си знаят интереса. Понеже не успяха да направят впечатление в общественото пространство с многолюдни митинги, разбраха, че единственият начин да направят впечатление е да вдигнат шум в парламента и да вдигнат парламента на главата си“, обясни той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Киселова: Полагат се усилия за съставяне на правителство
Още: "Със символ на орел": Нинова обяви името на новата си партия
Още: Гледайте НА ЖИВО Студио Actualno с Вили Лилков, Манол Пейков и Петър Николов (ВИДЕО)
„Разликата между БСП и „Възраждане“ е, че при БСП има автентични емоции, защото те имат история от 1891 г., а при „Възраждане“ нещата са чиста форма на опортюнизъм“, добави Пейков.