"Правителство, което не се харесва на избирателите, но е необходимо на държавата и държавността, за да може цялото общество да мръдне напред."
Още: Деница Сачева: Не определям БСП като проруска партия
Още: Любен Дилов-син: Кабинетът “Желязков” ще издържи цял мандат
Така вижда изхода от политическата криза Любомир Стефанов, политолог и преподавател в Нов български университет, който коментира по БНР. В противен случай по думите му партиите остават заложници на настроенията на техните избиратели.
Според политолога вместо преди изборите, денят за размисъл е дошъл след тях, но има шанс Рубиконът да бъде разрешен. Той очерта възможна формула, която нарече "коалиция, но не на всяка цена".
Флагът на ПП "борба с корупцията" на всички нива не може да бъде захвърлен с лека ръка, тъй като това е тяхната идентичност. От друга страна се изисква преподреждане на приоритетите, поясни Любомир Стефанов.
Още: Тошко Йорданов: Има работещо правителство без Пеевски
Още: Божидар Божанов: ГЕРБ не пожелаха да дадат гаранции, че влиянието на Пеевски ще бъде елиминирано
Трябва да се канализира енергията между първия и втория, подчерта той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "В психологията наричат това синдрома Буратино": Пеевски отговори на Кирил Петков с чатове (СНИМКИ)
Още: Какво означава държавата да работи с удължителен закон за бюджета? (ВИДЕО)
България е на кръстопът, на който трябва да се вземат трудни решения. Политиците, след като са си радикализирали електората, сега трябва да си понесат отговорността, коментира Любомир Стефанов.
Според него сме си "платили за гяволъка" да правим избори 5 пъти през последните 2 години.
Политологът тълкува партийното мълчание след обявяването на резултатите от вота като крачка, която да позволява страстите да отидат назад.
Още: Асен Василев: Ние сме опозиция, но ако нещо е смислено - ще подкрепим
Капанът с президентското управление е заложен в Конституцията, паднахме в него в много неподходящ исторически момент, отбеляза преподавателят.
Местните избори са важни, но не се случват под големите партийни табели, изтъкна в анализа си Стефанов, като допълни, че там е в сила друга логика.