Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Левон Хампарцумян: Не президентът е силен полит технолог, а хората от другата страна са слаби политици

29 май 2023, 21:35 часа • 5232 прочитания

Възможно ли е размразяване на преговорите между първите две политически сили в парламента за съставяне на правителство? По думите на политолога Стойчо Стойчев правителство ще има. „Макар че стартът му ще бъде доста позорен”, заяви Стойчев.

Още: ДСБ започва подготовка за президентските избори през 2026 г.

Още: Георг Георгиев се срещна с израелския си колега на Мюнхенската конференция

„Мисля, че ако политиците държат на репутацията си и на продължаване на парламентарната република, трябва да направят правителство”, каза банкерът Левон Хампарцумян пред Нова телевизия.

Преди това двамата събеседници коментираха и записите, разпространени от Радостин Василев. Хампарцумян обясни, че съвсем нормално шефовете на служби – настоящи и бъдещи, да имат висока степен на допуск в НАТО например. „Един куп шефове на български служби го имат, което предполага процедури за съгласуване, които не са и къси. Не президентът е силен полит технолог, а хората от другата страна са слаби политици”, смята Хампарцумян.

Според Стойчев тук не става дума за търпимостта на президента, а за търпимостта на обществото. Той смята, че българското общество става все по- толерантно към скандали и записи. „Научихме се да толерираме подобно отношение и говорене на политиците. Не смятам, че ще има вълна от възмущение и от обществен натиск, който да доведе до отказ от мандат”, каза Стойчев.

Още: Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж за председател на БСП

Още: Делегатите на Конгреса на БСП гласуват за председател и национални органи на партията

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес