Кънев и Кунева ще са председатели на групата на РБ

26 октомври 2014, 16:16 часа • 15201 | прочитания

Парламентарната група на Реформаторския блок ще има двама съпредседатели – лидерите на двете най-големи партии в коалицията - Меглена Кунева на ДБГ и Радан Кънев на ДСБ. Това решиха единодушно днес народните представители на блока, които на заседание одобриха правилника на групата.

Още: Ново начало и за ДСБ: Откриха нова структура на партията в Бургас, след като Пеевски проби старата им (СНИМКИ)

Още: Разцепление в ДПС-ДПС по оста Чакъров - Кючюк. Сигнали за трансфери към Пеевски и протекции за кметове

„Това, което даваме като знак с избора на двама съпредседатели, е, че групата ни е стабилна и може да взима с единодушие важни решения”, заяви Кунева, цитирана от Нова тв.

Според нея това разпределение ще помогне за повече консолидация и ефективност.

Двамата обясниха, че решението за съпредседателството е записано в правилника на групата, което означава, че дори и някой от тях да влезе в изпълнителната власт, групата ще продължи да бъде ръководена по този начин. Те обаче бяха категорични, че на днешното заседание не са обсъждани въпроси, свързани със съставянето на коалиционно управление. Днешното заседание на парламентарната група продължава с избор на заместник-председатели и парламентарен секретар.

Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство

Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес