Новият модел, с който управляваме кризата, дава своите ясни резултати. В момента не затваряме нито една от областите, бизнесите, каза след заседанието на МС премиерът Кирил Петков по повод мерките за борба с коронавируса, които пандемичният щаб обсъжда.
Още: Борисов се скара на опозицията и партньорите: ГЕРБ няма да лъже Европа за дефицита
Още: Даниел Вълчев за управляващите: Не се ласкаят да се наричат сглобка, а си признават коалицията
"Държим на Етап 2, с риск от Етап 3, защото всичко се базира главно на нива капацитет на интензивните легла в болниците. В някои от областите има отделни мерки, защото има заболели учители, но това е на ниво области и училища, не на ниво масово затваряне. Следим модела много внимателно и за първи път имаме доста ясна прогноза накъде вървят нещата. Добрата новина е, че интензивните легла не се запълват с голяма скорост", увери премиерът.
Преди началото на заседанието на министерския съвет, Петков заяви: "Заради новия модел, който постигнахме, много от областите вече трябваше да са затворени на база нива на заболеваемост, но те не са затворени. Добрата новина засега е, че мерките остават много меки", допълни Петков.
Обсъдена е също и сигурността на язовирите, като язовир Огоста, където има огромен наследен проблем, който трябва да се реши. Има ключови и рискови обекти, които трябва да се управляват. Решено е да има обща стратегия, обща работна група, за да има ясен механизъм за управлението на язовирите, допълни премиерът.
Още: Депутат на Доган: Пътят на България е в Еврозоната (ВИДЕО)
Още: Мартин Димитров: Увеличението на заплатите в МВР с 50% е нечувано
За съжаление 35 язовира са в критично състояние, каза той, но няма ясна стандартизация кой колко е опасен. Дори няма пълен списък. Има 180 язовира, които се ремонтират без да е ясно с каква документация и до къде са стигнали.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Политиците почетоха жертвите на комунизма: Кирил Петков разказа за баба си (СНИМКИ)
Още: Гуцанов: Няма да има намаление на социалнитe придобивки