General Dynamics и Patria са подали реални оферти за бойните машини на българската армия, съобщи вицепремиерът Красимир Каракачанов, след като награди най-добрите армейски спортисти.
Още: Масови смени на директори на горски стопанства и политическа намеса? Земеделският министър с отчет
Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни
Германската фирма е поискала да се направи проект, какъвто има в Румъния, а френската - директни преговори между правителствата.
"Това можеше да стане преди парламентът да гласува процедурата. След като парламентът я е гласувал, ние продължаваме по нея. Ако депутатите решат нещо друго в по-късен момент, ще изпълняваме него, но към този момент положението е такова", обясни Каракачанов, цитиран от Нова телевизия.
Изпратени са допълнителни въпроси до двете фирми, на които трябва да отговоря до петък, след което ще се продължи процедурата.
Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство
Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство