“Най-тревожният знак от избирателите е, че не вярват на политическата система в България”. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова относно резултатите от изборите 2 в 1, предаде БГНЕС.
Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС
Още: Йотова за изборите: Мачът не е свирен, картите не са раздадени предварително
Йотова подчерта, че партиите трябва да направят анализ и внимателно да прочетат посланията на избирателите. “Правителство трябва да има. Голямата отговорност е на ГЕРБ и на Борисов. За да има успех, трябва той да предложи нова формула, която да се различава от сглобката, за да се разчистят всички съмнения за задкулисни договорки”, смята вицепрезидентът. Илияна Йотова призова всеки, който влезе в коалицията, да го направи с ясна отговорност и с ангажиментите си.
Още: Йотова: В предизборната кампания не се набляга на идеи, водещ елемент са скандалите
Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент
Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори
Относно седмата партия в бъдещото 50-то НС “Величие” Йотова коментира, че формацията заслужава анализ и ѝ трябва време, за да де информира достатъчно. Въпреки това тя бе категорична, че когато политическите играчи на сцената не предлагат нищо ново, а правят обратното на това, което са обещали, то се появяват други варианти.
Още: Окончателно: ЦИК обяви най-ниската избирателна активност в демократичната история
Още: Проф. Киров: В съдебното решение за незаконните депутати има нарушение на Конституцията
Още: Един от касираните парламентаристи: Никой не се е родил депутат, няма драма
Илияна Йотова припомни, че на 17 юни в Брюксел ще се съберат всички ръководители на държавите членки и те трябва да кажат своето мнение за следващия председател на ЕК. “За да не се задълбочава все повече политическата криза то нека партиите и най-вече ГЕРБ да кажат на българските граждани какво смятат да правят, защото време за губене няма”, призова Илияна Йотова.
Още: Преференции пренаредиха листите на ПП-ДБ, ключови лица отпадат от парламента (СНИМКИ)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Правителство оцеля, правителството си замина: Новото разпределение на депутатите
Още: С дебат за гъбарите: Стегнато мина второто чете на бюджета на ДОО през комисия