След като Васил Терзиев спечели балотажа за кмет в София, от Изследователски център TREND публикуваха и своите първи данни за профилите на избирателите на кандидата на ПП-ДБ-СС и завършилата на второ място Ваня Григорова, издигната от лява коалиция около БСП.
Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни
Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство
Още: Васил Терзиев с първи коментар след балотажа (ВИДЕО)
Според данните на социолозите разколебаният електорат на ГЕРБ, чиито представител Антон Хекимян не достигна до втория тур, все пак са избрали да гласуват за Григорова. Близо 54% от гласовете на столичните поддръжници на Борисов са подкрепили кандидата на БСП. За Васил Терзиев са гласували 32,8%, а сравнително висок процент от около 13 на сто не са избрали нито един от двамата.
Припомняме, че през седмицата лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов даде разнопосочни сигнали за подкрепа на балотажа, като само за три дни даде няколко различни съвета - в крайна сметка последното му изявление съдържаше призив все пак да се подкрепи Васил Терзиев.
Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство
Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Задава се нов вот на недоверие след Великден: Може да бъде и за неизмитите ръце (ВИДЕО)
Още: Пеевски за неуспеха на вота на недоверие: Така ще бъде (ВИДЕО)
Избирателите на "Синя София" и кандидатът им за кмет проф. Вили Лилков са на обратното мнение - 62,5% от тях все пак са подкрепили новоизбраният кмет на столицата Васил Терзиев. По равен процент са подкрепили или Ваня Григорова, или нито един от двамата - 18,8%.
Още: Две са опциите за мнозинство в Столичния общински съвет: Говори Вили Лилков (ВИДЕО)
Още: Делян Пеевски пак спаси правителството (ВИДЕО)
Още: Защо не Канада в ЕС и кога Балканите ще са част от реформиран съюз: Идеи и срокове (ВИДЕО)
От данните на TREND и графиките на Нова телевизия се вижда, че 3/4 от избирателите на "Възраждане" в София очаквано са гласували за кандидата на БСП Ваня Григорова. Едва 18% от тях са дали вота си за Васил Терзиев, а около 6 на сто от хората на Костадин Костадинов и кандидата за кмет на столицата Диян Николов не са избрали нито един от двамата.
Следете НА ЖИВО: Балотажите приключиха - вижте първи резултати.
Още: Първи екзитпол: Васил Терзиев печели София, Пловдив е за ГЕРБ, сериозна битка във Варна