Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Христо Иванов: И гласуването с хартия, и гласуването на машина са под огромна въпросителна

01 март 2023, 19:25 часа • 1997 прочитания

„Въпреки нашите многократни предупреждения, че само ще увеличат хаоса и недоверието в предизборния процес, хартиената коалиция с абсолютно непонятен инат забърка тази каша. Тръгнаха със заявката, че уж ще повишават доверието и уж ще дават алтернативи, на практика поставиха и гласуването с хартия, и гласуването на машина, под огромна въпросителна, създавайки хаотичен и непредсказуем процес“. Това коментира пред bTV съпредседателят на „Демократична България“ Христо Иванов.

Още: Огнян Минчев: Ставаме все по-големи длъжници на героизма, с който украинците защитават Европа

Още: Радан Кънев: Европа не е длъжна да възприема ролята на жертва

„Абсолютно логична е активизацията на търговците на гласове и брокерите, защото връщането на хартията абсолютно предсказуемо отвори този криминален пазар“, заяви още той.

"Много сме активни с кампанията „Ти броиш“ и прозоваваме и вашите зрители да се присъединят към нея – намираме застъпници, пазители на вота, които ще гарантират честността на гласовете за всяка партия. Не ги питаме за кого ще гласуват. Който иска да посвети един ден, за да гарантира правото на демокрация, е добре дошъл. Правим обучения“, каза още Христо Иванов.

„Това е граждански дълг. Аз съм го правил преди и е много хубаво. Гледайки лицата на съгражданите ни по училища, села и паланки, виждаш великото чудо на демокрацията – как обществото произнася своята воля. Заедно с видеонаблюдението това са елементи, които донякъде могат да компенсират хаоса, който хартиената коалиция сътвори. Хаосът обаче е много голям. Главно ГЕРБ и ДПС носят отговорността за него. Не свалям отговорността от Корнелия Нинова“, коментира съпредседателят на „Демократична България“.

Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии

Още: Манол Генов за думите на Делян Пеевски: Не се чувствам дисциплиниран, върша си работата

"Най-голямата гаранция е една - хората масово да гласуват. Тогава се потапят всички манипулации. Парламентът е сърцето на държавното управление и ако то е болно, няма как другите елементи да са в добро състояние. Огромен брой регулатори изпадат в състояние на изтекли мандати и непопълнени бройки", посочи той.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес