Хамид Хамид, ДПС: Предложението на ПП-ДБ е странно

15 юли 2024, 20:42 часа • 1278 | прочитания

Предложението на ПП-ДБ е странно. Процедурата по член 99 от Конституцията говори за сформиране на правителство и не предвиждане разглеждане на законодателна промяна. В този смисъл е странно да се иска отсрочка, за да се обсъжда законодателна промяна. Това е нонсенс. Това каза в „Още от деня“ по БНТ Хамид Хамид от ДПС.

Още: Масови смени на директори на горски стопанства и политическа намеса? Земеделският министър с отчет

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Още: Божидар Божанов: Ще приемем втория мандат, ако се изпълни законодателната ни програма

Той посочи, че ДПС все още не са видели декларацията на ПП-ДБ. Утре най-вероятно ще бъде разпратена до парламентарните групи.

„ПП-ДБ заявяват, че не търсят подкрепа от ГЕРБ и ДПС, а същевременно говорят да съберат 160 народни представители. Според мен на тези момчета им куца сериозно математиката“, коментира Хамид Хамид.

Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство

Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство

Още: Слави Трифонов: ПП-ДБ направиха нещо извратено

Той заяви, че от ДПС са започнали да „гонят“ своите корумпирани народни представители. „Тези дни в публичното пространство ще има конкретна информация, която ще докаже, че тези хора имат огромен скрит бизнес. Също така Джевдет Чакъров има многомилионен бизнес с един застрахователен енергиен олигарх“, посочи Хамид Хамид.

Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)

Още: Задава се нов вот на недоверие след Великден: Може да бъде и за неизмитите ръце (ВИДЕО)

Още: "Опит за парламентарен преврат": Борислав Цеков с коментар на предложението на ПП-ДБ

 

Още: Пеевски за неуспеха на вота на недоверие: Така ще бъде (ВИДЕО)

Още: Делян Пеевски пак спаси правителството (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес