Гълъб Донев: Партиите трябва да търсят компромиси (ВИДЕО)

12 април 2023, 10:03 часа • 1577 | прочитания

Партиите трябва да търсят компромиси. Това каза служебният премиер Гълъб Донев пред журналисти преди старта на 49-ия парламент. 

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство

"Това, което е важно, за да работи този парламент, е да бъдат намерени обединителните центрове, около които да се сформира устойчиво мнозинство, за да може парламентът да излъчи редовно правителство, което трябва да бъде ефективно", смята Гълъб Донев. 

По думите му партиите трябва да търсят компромис, защото българските граждани са им казали именно това.  ОЩЕ: Започва работа 49-ото Народно събрание

Служебният премиер заяви, че е реалист, като посочи, че оставят добре функционираща държава. 

Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство

Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)

Той коментира и темата дали някой министър би участвал в редовен кабинет, като нарече това личен избор. 

Най-интересното от откриването на парламента - следете тук.

Още: Делян Пеевски пак спаси правителството (ВИДЕО)

Още: Защо не Канада в ЕС и кога Балканите ще са част от реформиран съюз: Идеи и срокове (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес