Възникналото миналата година Движение „22 септември” официално се трансформира в нова дясна партия. Политическото формирование ще участва на предсрочните избори и ще си сътрудничи с ГЕРБ, съобщава БТВ.
Още: "Да, България": Решението на "Спаси София" е прибързано и политически необосновано
Още: Масови смени на директори на горски стопанства и политическа намеса? Земеделският министър с отчет
Сред основателите на проекта са поетът Едвин Сугарев, писателката Теодора Димова, режисьорът и активист на „Екогласност” Евгений Михайлов, психиатърът Любомир Канов, композиторът Алексадър Кипров. Исканията им са за нова конституция, за лустрация за бившите ръководни кадри на БКП и сътрудниците на ДС, и за въвеждане образователен ценз заедно със задължителното гласуване. Според тях не може хора, незавършили седми клас, да определят бъдещето на държавата.
„Обръщаме се към всички, които припознават тези ценности, които искат край на управленито на задкулисието, край на управленито на олигархията, край на управлението на ДС чрез партиите, производни на нея - БСП, ДПС и другите мутанти”, заяви Евгений Михайлов.
През декември миналата година движението публикува своя декларация, в която се казва, че подават ръка на всички партии, които „осъзнават опасните размери на руската експанзия у нас и разбират опасността от радикалния ислям”.
Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни
Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство
„Въпреки различията по много въпроси с ГЕРБ, новосформиращия се Реформаторския блок, РЗС и други партии в дясно и центъра - сме готови да работим съвместно за постигане на конституционно мнозинство и свикване на Велико народно събрание за изработване на нова Конституция, която да гарантира българската независимост, да създаде правила и условия за върховенството на закона и създаде основата за икономическото възстановяване на България. Само с обединение, а не с противопоставяне може да се постигне нужното конституционно мнозинство за изработване и приемане на нова Конституция”, казваше се още в изявлението.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство
Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)