Главният секретар на МВР главен комисар Живко Коцев е подал заявление за освобождаване от длъжност по собствено желание. Това съобщиха от Министерството на вътрешните работи (МВР).
Още: Антон Кутев: В световен план демокрацията започва да отстъпва
Още: След 4-часова последна фаза в битката за главен архитект: Столичният кмет видя "добри идеи"
Не се съобщават причините за това негово решение.
През септември 2023 г. държавният глава Румен Радев подписа указ за освобождаването на главен комисар Петър Тодоров от длъжността на главен секретар на Министерството на вътрешните работи. С друг свой указ президентът назначи главен комисар Живко Коцев на поста. Той пое поста на главен секретар на МВР от 8 септември 2023 г.
Коцев е роден на 9 октомври 1971 г. в София. Завършил е АМВР, ВТУ-Велико Търново – магистър по право. Преминал е специализирано обучение в Международната правоприлагаща академия – ILEA в Будапеща.
Постъпва на работа в МВР през 1991 г. като полицай в СДВР. Работил е като инспектор в сектор „Престъпления против личността и грабежи“, началник на сектор „Грабежи“, началник на Четвърто РУ-СДВР, директор на ОДМВР-Велико Търново и в ГД“Национална полиция“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство
Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов