"Има два варианта за давността при приватизационните сделки - или ще отпадне, или ще се възобновява. Според мен ще излязат доста интересни факти с отварянето на икономическите досиета и това как са забогатели някои хора. В обществото ще стане ясно кой как е забогатял, това предизвиква много сериозен интерес сред гражданите." Това заяви председателят на Народното събрание Димитър Главчев пред БНТ.
Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни
Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство
По думите му не е толкова важно кой ще назначава ръководителя на антикорупционния орган, а да е ефективен.
"Само че антикорупционният орган ще се занимава само с установяването на нарушения. За да има осъдителни присъди, трябва да работи и добре съдебната система. Очакванията на обществото са да има ефективен работещ орган, ако Народното събрание избира, а президентът препотвърждава къде отива твърдението, че България е парламентарна република."
В отговор на въпрос какви са рисковете от езика на омразата Главчев отговори: "Рисковете са големи. Не трябва да се нагнетява напрежение, до момента България е била модел за разбирателство. ДПС от първия ден са казвали, че не е мястото на Патриотите в парламента, но на кой къде му е мястото решава българският избирател, сформирано е това мнозинство. Нека всеки, който казва, че иска нови избори, да го заявява открито."
Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство
Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)
Главчев беше категоричен, че вотът на недоверие, поискан от БСП, няма да мине.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Задава се нов вот на недоверие след Великден: Може да бъде и за неизмитите ръце (ВИДЕО)
Още: Пеевски за неуспеха на вота на недоверие: Така ще бъде (ВИДЕО)