ГЕРБ отговори ще седнат ли Нинова и Борисов на една маса (ВИДЕО)

18 януари 2023, 11:50 часа • 2620 | прочитания

Очаквам всички лидери да седнат на една маса. Очаквам лидерска среща, както претендира г-жа Нинова. Така депутатът от ГЕРБ - СДС Даниел Митов отговори на въпрос Нинова и Бойко Борисов ще седна на една маса в преговори за третия мандат, до който се стигна след като предложеното от ГЕРБ правителство не бе подкрепено, а "Продължаваме промяната" върнаха неизпълнен втория мандат. 

Още: Какво искат хората на Доган? Джейхан Ибрямов с призив към партньорите си в управлението

Още: ДПС на Доган решава съдбата на кабинета "Желязков"

Митов обърна внимание, че лидерът на БСП и Христо Иванов са били на една маса дълго време като бивши коалиционни партньори. 

"Крайно време е да преустановим разваления от години насам ред в българската парламентарна демокрация лидерите да разговарят по приоритети ,по решения. Нормално е да има лидерска среща. Нормално е да се търсят точки на сближаване и да се установи има ли възможност за мнозинство в рамките на този парламент или няма. Това е най-нормалното нещо и този тип институционално подреждане на разговора, трябва да се възстанови", добави Митов. 

Митов припомни, че ГЕРБ има решение на нашият конгрес, че няма как да влизаме в коалиционни взаимоотношения с БСП. Според него е трудно да бъде направено правителство с третия мандат. "Всички знаете какво означава това", добави Митов. ОЩЕ: БСП иска на спокойствие да реши за третия мандат (ВИДЕО)

Още: Антон Кутев: В световен план демокрацията започва да отстъпва

Още: След 4-часова последна фаза в битката за главен архитект: Столичният кмет видя "добри идеи"

Той коментира и скандала с Nexо, като обърна внимание, че той поставя въпроса за финансирането на политическите партии, както и дали какво бившият министър на финансите Асен Василев е искал да прави с българската система за електронни разплащания. "Настоявал е тя да бъде обвързана с подобни небанкови оператори - на криптовалута, което е изключително рисково", смята депутатът от ГЕРБ.  ОЩЕ: Прокуратурата: Разследваната криптобанка "Нексо" е свързана с лице, финансиращо тероризма

От думите му стана ясно, че ГЕРБ не ползва дарения, а само партийната субсидия. 

Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство

Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес