Филип Станев очаква да има бял дим от комина на парламента

10 октомври 2021, 09:08 часа • 4591 | прочитания

Ще има бял дим от комина на парламента. В това бе категоричен Филип Станев от ИТН в сутрешния блок на БНТ. 

Още: "Това е точката на пречупване": Вили Лилков с коментар за разрива между „Спаси София“ и ПП-ДБ

Още: Българският посланик в САЩ подаде оставка

Той уточни, че партиите почти си бяха стиснали ръцете в миналия парламент, но не го направиха. Политиката се оказа хлъзгав терен и са необходими леки отстъпки от твърдата позиция. Катарзис е прекалено силна дума за нас и няма нужда от нея, коментира Станев, като направи сравнение с леко протегнатата ръка във филма на Джаймс Бонд. 

По думите му политиката се оказа място за ненаивници. Най-вероятно ще има малки разлики в класирането в политиката и ИТН ще бъде незаобиколим фактор в съставянето на кабинет, подчерта Филип Станев. 

Трябва да положим всички усилия да има правителство, без ГЕРБ и ДПС, настоя Станев. 

Още: Мая Манолова: Има нужда от активен омбудсман, който няма да е просто чиновник

Още: Гуцанов обясни дали ще се вдига възрастта за пенсиониране

Той даде за пример и хубавите неща, които са се случили в 46-о Народно събрание, като приемането на актуализацията на бюджета, която се случила заради експертите на ИТН, прехвърлянето на Бюрото по защита на свидетели в Министерство на правосъдието и лишаването на Иван Гешев от една от охраните му. 

Във връзка с политическия проект "Продължаваме промяната" на Кирил Петков и Асен Василев, Филип Станев очаква да види как ще работят напрактика. Нека да не слагаме етикети, защото става като "продукт на ДПС или дългата ръка на ДПС". Те ще влязат най-вероятно в парламента и е като маратон, който ме забави да дойда в студиото, пошегува се Филип Станев. 

Той се надява президентската кампания да бъде позитивна, да не се разменят ненужни обвинения. Проф. Анастас Герджиков е уважван човек, ректор на СУ, Лозан Панов е председател на ВКС - не иска да давам оценки. Един източен мъдред имал ученици, но ги обучавал не само на мъдрост, но и на бойни умения. Един от учениците му казал, че го научил само да се бие и да съзерцава, но в реалния живот се бий - бори се, действай, завърши Филип Станев. 

Още: Филип Станев: Татяна Дончева е медуза и отрова в политиката

Още: Нинова учредява партията си на Томина неделя и не иска Юди

Още: Коя ще е ябълката на раздора в кабинета: Анализ на АКФ

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес