Евродепутатът Петър Курумбашев и Джани Питела, председател на Парламентарната група на социалистите и демократите в Европейския парламент, изпратиха съвместно писмо до Манфред Вебер, лидер на Групата на ЕНП, във връзка със скандала с нацисткия поздрав. Това съобщиха от пресофиса на евродепутата.
Още: Борисов се скара на опозицията и партньорите: ГЕРБ няма да лъже Европа за дефицита
Още: Даниел Вълчев за управляващите: Не се ласкаят да се наричат сглобка, а си признават коалицията
В писмото се припомня, че наскоро подалият оставка заместник-министър на регионалното развитие Павел Тенев и бившият вече директор на Дирекция „Социална политика“ към Министерство на отбраната Иво Антонов публикуваха във Фейсбук профилите си снимки, на които изпълняват нацистки поздрав.
„Реакцията на лидера на коалиция „Обединени патриоти“ и понастоящем вицепремиер на България по отношение на тези снимки беше също толкова шокираща. Помолен за коментар от българския вестник СЕГА, той каза „Като се замисля, кой знае какви майтапчийски снимки сме си правили там..."
„Считате ли, че за политически лидер – коалиционен партньор на семейството на ЕНП – са адекватни подобни коментари?“, се казва в писмото, изпратено до Вебер заедно с въпросните две снимки.
Още: Депутат на Доган: Пътят на България е в Еврозоната (ВИДЕО)
Още: Мартин Димитров: Увеличението на заплатите в МВР с 50% е нечувано
„Бих искал да припомня, че ПП ГЕРБ, респективно и г-н Бойко Борисов, член на същото политическо семейство, на което сте и Вие, управлява България заедно с хора като г-н Симеонов, г-н Тенев и г-н Антонов.“
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Политиците почетоха жертвите на комунизма: Кирил Петков разказа за баба си (СНИМКИ)
Още: Гуцанов: Няма да има намаление на социалнитe придобивки
„Като се има предвид, че Европейският парламент изрази позицията си по резолюцията, касаеща борбата с антисемитизма, смятате ли, че демонстрираното поведение е приемливо за вицепремиер на държава членка, която е част от Европейския съюз от десет години насам?“
Писмото бе изпратено в четвъртък, 1 юни – в деня, в който Парламентът гласува резолюция по повод на зачестяващите прояви на антисемитизъм в ЕС.