Доц. Киселова: Скандалът с МЕЧ бе продуциран, с цел да се дестабилизира парламента

28 март 2025, 21:50 часа • 1694 | прочитания

Случилото се с партия МЕЧ бе продуциран, с цел да се дестабилизира парламента. Така коментира случилото се с парламентарната група на МЕЧ председателят на Народното събрание доц. Наталия Киселова в предаването "Панорама" по БНТ. Според нея, това няма да е последният такъв опит. Доц. Киселова все пак изрази задоволство, че проблемът е бил решен чрез диалог по бърз и справедлив начин.

Още: Асен Василев: Киселова вече няма нашата подкрепа (ВИДЕО)

Припомняме, че преди седмица, след продължило 22 часа заседание на парламента, на което бе гласуван Бюджет 2024, доц. Киселова обяви разпада на парламентарната група на МЕЧ, защото тя беше останала с численост под посочените в правилника 10 депутати. Това предизвика остра реакция, защото още на следващото заседание броят на народните представители от МЕЧ щяха да станат 11. В крайна сметка в сряда групата на МЕЧ беше формирана отново.

"Това е урок за всички"

"Правилникът не дава срок, но въпросът за празнотата беше констатиран и мисля, че го решихме по един сравнително бърз и справедлив начин. Това е урок за всички. Аз си взимам поука за това, че усилията, които положих, трябваше да бъдат по-интензивни, а не в рамките на три последователни дни. И да решаваме въпросите вътре, помежду си, а не да правим публичен скандала", отбеляза тя.

Още: "Буря в чаша вода": Социолози с коментар за казуса с партия МЕЧ

Запитана дали не се страхува от заканата на Радостин Василев, че ще покаже "скандален запис" за оказван натиск върху нея, тя заяви: "Не се страхувам. Но какво печелим, ако се заплашваме така? Това са разговори, които не бива да допускаме да се водят. Очаквам с всеки народен представител, с когото разговарям, да е като с колега, с когото имаме обща кауза". "Ако имаше натиск върху мен, дали щях  да чакам до петък, а да го направя в сряда, за да констатирам, че групата няма десет членове", допълни тя.

За мнозинството в парламента

"Три парламентарни групи са сключили споразумение и към тях има подкрепа на четвърта парламентарна група. Това е формат, който малко се разклати с влизането на 9-тата парламентарна група, усилията обаче са НС да продължи да работи и мисля, че разговорите, сътрудничеството, доколкото е възможно с парламентарни групи, които не подкрепят правителството е да може всяка една да повдигне тема, която счита за важна", заяви още председателят на парламента. 

За случая Теодора Георгиева

"Госпожа европейският прокурор не знам дали е най-добрият начин да дава интервюта. Сигурно по този начин привлича вниманието и казва „има проблем“. Само, че журналистите и медиите са хората и субектите, които фокусират, но не дават решения. Решенията трябва да минат през държавните органи. След като има от една страна проблем, а от друга страна отстраняваме, как да подходим, така че България да не е лошият пример в рамките на функциониращата европейска прокуратура. Защото целта е да се бранят финансовите интереси на ЕС. Това не е добре и за държавата", обясни Киселова.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес