Има национални паркове, в които има не една, а много ски зони.
Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)
Още: Задава се нов вот на недоверие след Великден: Може да бъде и за неизмитите ръце (ВИДЕО)
Това каза министърът на околната среда и водите Нено Димов. Той коментира, че за последните два сезона в Европа са построени 274 лифтови съоръжения.
„Има национални паркове, в които има не една, а много ски зони. Например в Националния парк Меркантур във Франция има 9 ски курорта, в които има общо 640 км писти и 125 лифта. Тоест това е в рамките на национален парк. Другият национален парк, който мога да дам за пример, е Националния парк „Хое Тауерн“, който се намира в Австрия, в австрийски национален парк. Там има 33 ски курорта, 837 км писти, 264 ски лифта", коментира министърът.
Той посочи също, че Румъния в момента подготвя много сериозен проект за развитие на ски туризъм, а Сърбия и Словения също усилено развиват ски курортите си.
Още: Пеевски за неуспеха на вота на недоверие: Така ще бъде (ВИДЕО)
Още: Делян Пеевски пак спаси правителството (ВИДЕО)
Нашите съседни държави правят всичко възможно да привличат зимния турист, който да има добри условия за зимен спорт, а у нас има организации, които всячески пречат страната ни да стане ски дестинация и да развием нашия потенциал, заяви Димов, цитиран от Фокус.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Защо не Канада в ЕС и кога Балканите ще са част от реформиран съюз: Идеи и срокове (ВИДЕО)
Според него това тотално противоречи на националния интерес, който е българите да имат по-високи доходи, да развиваме икономиката си и туризма и да се намери балансът между икономическото развитие и опазването на природата, допълни той.