Депутатите в Комисията по правни въпроси в Народното събрание ще разгледат ветото на президента Румен Радев върху част от Закона за адвокатурата, предаде БНТ.
Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни
Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство
Още: Радев с ново вето - върна промените за разноските за адвокат
Атаката на президента
Новите текстове позволяваха юристите да рекламират дейността си, като спазват закона и етичния си кодекс. С промените съдът се задължаваше да определи и служебните адвокати в процеса, както и размера на тяхното възнаграждение.
Oще: Официално: Адвокатите вече могат да рекламират дейността си
Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство
Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)
В мотивите за ветото си държавният глава пише, че част от текстовете пораждат определени възражения.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Задава се нов вот на недоверие след Великден: Може да бъде и за неизмитите ръце (ВИДЕО)
Още: Пеевски за неуспеха на вота на недоверие: Така ще бъде (ВИДЕО)
В парламента реакция дойде от ДПС с призив ветото да бъде преодоляно още на първото заседание тази седмица. Адвокати в цялата страна обявиха готовност да излязат на масови протести.
Още: Адвокатите скочиха на Румен Радев: Не приемаме ветото му, готови сме за стачки