Депутатите решават дали да се създаде временна комисия за пътната карта на Турски поток, предаде БГНЕС.
Още: Плугчиева: Шанс е, че новото ни правителство съвпада с началото на мандата на Тръмп
Още: Томислав Дончев за ситуацията с бюджета: Трескаво се работи за намиране на изход
Предложението бе внесено от страна на “Продължаваме промяната-Демократична България”, които предлагат да се създаде временна комисия за установяване на всички факти и обстоятелства относно изчезналата "Пътна карта за реализация на проекта за разширение на газопреносната система на България", както и всички факти и обстоятелства относно реализацията на проекта "Турски поток" на територията на Република България.
Народните представители ще дебатират и относно Проект на решение за изпълнение на политиката за декарбонизация чрез енергийно обновяване на жилищния сграден фонд в страната, внесен от Николай Нанков, Деница Николова и Делян Добрев от ГЕРБ-СДС.
Още: ПП-ДБ искат временна комисия за пътната карта на ГЕРБ и Турски поток (ВИДЕО)
Още: "БСП – Обединена левица" ще иска закриване Комисията за досиетата и КОНПИ
Още: Най-важните комисии в парламента са при ГЕРБ, опозицията получи една по милост
На първо гласуване ще бъдат подложени и два Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за железопътния транспорт, единият внесен от Димитър Найденов от ДБ, а другият от МС.
Освен това през пленарната седмица на първо четене ще се разглеждат: Законопроект за изменение и допълнение на Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите, внесен от Росен Костурков и група народни представители от ПП-ДБ, както и Законопроект за изменение и допълнение на Закона за хазарта, внесен от групата на “Възраждане”.
На второ четене се очаква да бъде гласуван един законопроект и това е този за представителните искове за защита на колективните интереси на потребителите, внесен от МС.
Още: Сачева: Вместо да избягат от Пеевски, ПП-ДБ сега ще работят като опозиция под лидерството му
Освен това депутатите ще разглеждат Законопроект за ратифициране на Споразумението между правителството на Република България и Организацията на обединените нации за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) относно подновяване определянето на Регионалния център за опазване на нематериалното културно наследство в Югоизточна Европа, както и ще приемат няколко годишни доклади: Годишни доклади за дейността на Българската академия на науките за 2020 г., 2021 г. и 2022 г., както и Годишен доклад на Държавната комисия по сигурността на информацията относно цялостната дейност по състоянието на защитата на класифицираната информация в Република България през 2022 г.