“Демократична България” свиква протест пред сградата на президентството в София под надслов “България - независима от “Газпром”!". Демонстрацията в петък (5 август) започва в 19 часа на площад „Независимост“.
Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК
Още: Депутат от "Възраждане" е сред задържаните след протеста, двама са обгазени
Тя е в отговор на действията на служебното правителство, назначено от президента Румен Радев, които рискуват да увеличат газовата зависимост от “Газпром”, съобщават от пресцентъра на ДБ.
"“Демократична България” с тревога и възмущение следи действията на служебното правителство, насочени срещу газовата диверсификация на страната. Опитите за саботаж на въвеждането в действие на интерконектора с Гърция са форма на национално предателство. Отлагането чрез всевъзможни процедурни хватки на лицензирането на съоръжението, по което страната ни да получава евтин азерски газ, е в услуга единствено на “Газпром”, казват организаторите.
Те отбелязват, че “Демократична България” няма да допусне връщането на страната ни "под газовия ботуш на Кремъл". "Няма да позволим силите на реставрацията да заличат постиженията ни по пътя на енергийната независимост! Призоваваме служебното правителство на президента Радев да следват българския национален интерес".
Още: ДПС осъжда вандалските действия от симпатизанти на "Възраждане"
Още: Правителството осъди поругаването на сградата на Европейската комисия
"“Демократична България” ще следи изкъсо действията на служебния кабинет и при всеки опит за посегателство над суверенитета и интересите на България ще призове гражданите да излязат в тяхна защита по улиците и площадите на страната", завършва позицията на ДБ.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков и Николай Денков осъдиха вандалщината срещу сградата на ЕК в София
Още: ГЕРБ: Категорично осъждаме действията на "Възраждане" и посегателството над сградата на ЕК в София
По-рано във Facebook се разпространи събитие за граждански протест, организиран от Мартин Темелков и Бебо Халваджиян. Те събират граждани също в 19 ч. в петък пред "Дондуков" 2, като демонстрацията е под надслов #GAZwithme - против действията на служебния кабинет и Радев относно "Газпром" и газовата връзка с Гърция.